luxusní kovový tah typu Oyster na modelu Rolex Daytona

4 nejpopulárnější tahy hodinek Rolex

Značka Rolex je proslulá pro své unikátní a inovativní hodinky, které jsou snem mnoha mužů i žen. Dnes již existuje opravdu mnoho modelů samotných hodinek Rolex, z nichž nemálo se pyšní přízviskem “legendární”. A ačkoliv se od sebe jednotlivé rozmanité kousky liší, a to kolikrát dost výrazně, pokud jde o řemínky a tahy (neboli náramky), značka Rolex zůstává u svých pár osvědčených typů.  

Pro Rolex je důležité, aby si jejich tahy a řemínky zachovaly tu nejvyšší úroveň co se spolehlivosti, odolnosti i estetiky týče. A stejně jako tomu je u jednotlivých modelů hodinek, také Rolex tahy mají svůj nezaměnitelný design, jméno i historii.

Pojďme se dnes společně podívat, které 4 typy tahů hodinek Rolex jsou ty vůbec nejoblíbenější:

 

  • OYSTER

tah typu Oyster na hodinkách Rolex

Neboli ústřice. Jedná se o skutečnou jedničku mezi Rolex tahy. Jeho design byl patentován v roce 1947, poprvé byl však uveden na trh až o rok později. Oyster je pro značku typický třídílný tah z ušlechtilého kovu, jehož středové články jsou širší než dvě řady užších článků na krajích. Tah prochází od svého prvního designu pravidelným vylepšováním a proto srovnáme-li původní verzi s těmi moderními, rozdíly budou jasně patrné. Pokud jde o konkrétní materiál, Oyster tah lze pořídit v platině, oceli, zlatě nebo ve dvoutónové variantě zlato a ocel. 

 

  • JUBILEE

 

kovový tah Jubilee

Tento velice elegantní tah se světu představil již v roce 1945, a to ruku v ruce s legendárním modelem hodinek Rolex Datejust. Stalo se tak při příležitosti čtyřicátého výročí značky. Náramek je složen ze tří menších řádků uprostřed a jednou robustnější řadou na každé straně. Dnešní moderní Jubilee design je svému původnímu předchůdci vesměs dost podobný, k nějakým těm modifikacím však během let však došlo a rozdíly lze při bližším prohlédnutí spatřit. Dnes je tento náramek dostupný ve zlatě, oceli a ve zlato-ocelovém mixu.

 

  • PRESIDENT

zlatý tah typu President

Náramek s prestižním jménem President se poprvé objevil v roce 1956 při uvedení modelu Rolex Day-Date. Tento design se vyznačuje třemi řádky, které jsou tvořeny půlkulatými dílky, které jsou, stejně jako tomu je u modelu Oyster, širší uprostřed a užší po stranách. Druhým hlavním poznávacím znamením je speciální honosná spona s Rolex korunkou s názvem Crownclasp. Ačkoliv velmi populární, “prezidentským” řemínkem značka Rolex opatřila pouze hodinky typu Day-Date a některé modely Datejust a Lady Datejust. Rolex dnes tento řemínek nabízí ve variantách platina, žluté zlato, růžové zlato a bílé zlato. 

Pokud vás téma švýcarských luxusních hodinek zajímá obecně, doporučujeme vám tento článek.

 

  • PEARLMASTER

hodinkový tah Rolex Pearlmaster

V roce 1922 představila značka Rolex nový model hodinek, známý jako Pearlmaster a jak už tomu u dřívějších uvedení nového modelu na trh bývalo, součástí nového designu byl i zcela nový typ náramku s odpovídajícím jménem. Pearlmaster je složen z pěti řad, vyroben ze zlata nebo platiny a velmi často jej zdobí vzácné kameny, zejména pak diamanty. Kromě zmíněné kolekce Pearlmaster se tento druh řemínku objevuje také u některých Day-Date modelů limitované edice Masterpiece. 

Náramky hodinek Rolex mají v historii značky a jejím vývoji podstatnou roli. Přestože se jednotlivé modely během let pravidelně vylepšovaly a upravovaly, stále si dodnes drží svou původní esenci a poukazují na nadčasovost těchto legendárních hodinek. 

A který náramek je vaším favoritem? 

Je totiž možné, že jej u nás — samozřejmě i s hodinkami — najdete za skvělou cenu.

Prohlédněte si naší aktuální nabídku luxusních hodinek z druhé ruky.