tradiční švýcarská značka Montblanc

Tipy jak rozeznat pravé luxusní hodinky od falešných

Luxusní hodinky od nejprestižnějších značek jako je Rolex, Cartier nebo Omega jsou snem mnohých. A právě protože je o ně tak obrovský zájem, není divu, že s poptávkou neustále roste také nabídka jejich podvrhů. 

Výrobci takzvaných “fejků” jsou navíc rok od roku sofistikovanější a rozeznat pravý kus od napodobeniny dnes může být pro netrénované oko velice obtížné.

Některé podvrhy jsou už na tak vysoké úrovni, že vás rychle přesvědčí perfektně dotaženými detaily.

A proto pokud se hodláte prodat svoje luxusní hodinky nebo si nějaké naopak pořídit, zásadním a nejdůležitějším krokem je nejprve se ujistit, že se jedná o autentický kus. 

Jak to ale máte poznat, když už existují napodobeniny, které jsou s originálem téměř identické?

Není to nic složitého. 

Potřebujete akorát vědět, na co se při prohlídce hodinek zaměřit.

Je to těchto 5 věci:

 

  • VÁHA

Všechny pravé luxusní hodinky jsou vyrobeny z drahých ušlechtilých kovů, které váží o poznání víc, než jejich levnější varianty. Padělky však tyto prvotřídní materiály neobsahují, a proto se obvykle k váze originálu zdaleka nedostanou. Jakmile tedy hodinky potěžkáte a budou vám připadat nezvykle lehké, můžete si být téměř jisti, že se jedná o podvrh. Pořádné hodinky musí něco vážit.

průhledové sklíčko hodinek Patek Philippe

 

  • KVALITA

Výrobci špičkových hodinek při svém řemeslu používají výhradně materiály, nástroje a techniky té nejvyšší úrovně. Všechno musí být k dokonalosti dotažené, veškeré číslice a písmena a rytiny jsou jasná a čitelná. Jakmile na hodinkách spatříte cokoliv, co výše popsané kvalitě provedení neodpovídá, ať už je to rozmazaný nápis nebo jakákoliv nepřesnost, je velmi pravděpodobné, že v ruce držíte padělek. 

 

  • TIKÁNÍ

Při snaze odhalit, zda se jedná o originální hodinky luxusní značky nebo o napodobeninu nám pomohou i naše uši. Přiložte hodinky k uchu… slyšíte zvuk tikání? Potom pro vás nejspíš máme špatnou zprávu. Strojky hodinek od prestižních značek jako je Rolex jsou totiž tvořeny stovkami precizně navržených součástek, které se pohybují tak plynule, že při oběhu sekundové ručičky žádné tikání slyšet není. A pokud ano, opravdu jen naprosto minimálně. 

 

  • CIFERNÍK

Dalším místem, které je při určování pravosti dobré prohlédnout je ciferník — přesněji jeho sklo. Hodinky luxusních značek totiž zpravidla pro svá skla využívají vzácné minerály jako je safír. Pokud si takové sklíčko dobře prohlédnete, měli byste v něm zahlédnout fialové tóny. Že nic takového při pohledu skrz ciferník nevidíte? Pak byste měli zbystřit. Takové hodinky by mohly být falešné…

hodinky Patek Philippe

 

  • RYTÍ

Prozkoumejte dobře rytiny na hodinkách. Pokud držíte autentické hodinky prestižní značky, rytiny budou přesné, precizní… prostě dokonalé. Jestli se vám cokoliv jen trošku nezdá, je špatně čitelné nebo nerovnoměrné, může to být jasný ukazatel toho, že tenhle kousek není originál.

 

A je to. Teď už by mělo být mnohem obtížnější vás opít falešnými hodinkami. Pravdou zůstává, že ani výrobci “fejků” se nepřestávají zdokonalovat a že je vždy nejlepší nechat si pravost vašich hodinek ověřit u profesionála.

Rádi byste prodali nebo zastavili vaše luxusní hodinky? Nejste si jisti jejich pravostí? 

Vyfoťte a pošlete nám je na telefonní číslo 773 477 877 (WhatsApp) a obratem se vám ozveme. 

Pro více informací o výkupu, zástavě a prodeji luxusních hodinek klikněte zde.