hodinky Audemars Piguet z bazaru

Jak rozpoznat pravé hodinky Audemars Piguet od falešných

Audemars Piguet je jedním z nejvíce ceněných výrobců švýcarských hodinek, oslavovaný pro to nejluxusnější provedení, bezchybné zpracování a škálu důmyslných funkcí. A protože si tyto hodinky zachovávají svou hodnotu výjimečně dobře, jsou považovány za ideální investiční kousek.

To vše jsou hlavní důvody, proč Audemars Piguet patří mezi nejžádanější, ale také nejčastěji padělané značky na světě. Naštěstí však existuje několik způsobů, jak takový padělek od skutečného originálu rozeznat.

V dnešním příspěvku si povíme, které to jsou.

 

  1. KVALITA PROVEDENÍ

Přední švýcarské hodinky od Audemars Piguet jsou vyrobeny pouze z materiálů té nejvyšší kvality. Samozřejmostí je proto bezvadná finální úprava kovů, glazura a špičková odolnost. Pro odhalení padělku zkontrolujte následující věci:

 

  • Povrchová úprava kovů

Jedním z nejnapodobovanějších hodinek od Audemars Piguet je ikonický model Royal Oak. Opravdové AP Royal Oak poznáte podle toho, že mají velmi jemnou vertikální kartáčovanou povrchovou úpravu.

model Royal Oak od AUdemars Piguet si drží velmi vysokou cenu i při prodeji použitých kousků

  • Váha

Všechny Audemars Piguet hodinky jsou vyrobeny z cenných kovů, které výrazně přidají na celkové váze. Automatické strojky jsou navíc těžší než strojky quartzové (ty slouží jako levnější varianta strojků mechanických). Zdají se vám hodinky příliš lehké? Potom patrně půjde o podvrh.

 

  • Vzor ciferníku

Značka Audemars Piguet nabízí speciální design ciferníku s názvem “Tapisserie”, který je pro padělatele noční můrou. Ač se už najdou falzifikátoři velmi šikovní, většinou dojde při snaze o kopii k narušení designu. Pozorně si proto vzor prohlédněte a hledejte jakoukoliv chybičku.

detail na kvalitně zpracovaný ciferník hodinek AUdemars Piguet

  • Strojek

Dalším věrohodným ukazatelem je strojek. Padělatelé se obyčejně zaměřují zejména na vzhled hodinek, v čemž jsou stále důmyslnější. Co ale věrně napodobit prostě nedovedou jsou propracované funkce originálu.

 

  1. ZVUK

Přiložte hodinky k uchu — slyšíte tikání? Prémioví švýcarští výrobci jako je Audemars Piguet své řemeslo usilovně zdokonalují už dlouhá léta a jejich extrémně kvalitní strojky jsou pouhým uchem prakticky neslyšitelné. Pokud tedy pohyb slyšíte, nedržíte v ruce pravý kus.

 

  1. RYTINY A PUNCOVNÍ ZNAČKY

Všechny rytiny a puncovní značky jsou u Audemars Piguet originálů čisté, jasné a dokonalé. Jakákoliv nepřesnost jasně ukazuje na podvrh. Opět je potřeba myslet na to, že také technologie padělatelů jsou neustále sofistikovanější, a proto úžasně přesná a bezvadná rytina hned neznamená pravost. Určitě se podívejte také na zadní stranu pouzdra, kde mají pravé AP hodinky o něco užší text a lehce “zčernalý” vzhled.

rytiny na víčku hodinek AP Royal Oak

  1. ORIGINÁLNÍ KRABICE A DOKUMENTY

Originální krabička, dokumenty opatřené sériovým číslem nebo certifikát — to vše může potvrdit pravost hodinek Audemars Piguet. Na druhou stranu, chybějící originální doplňky samozřejmě hned neznamenají podvrh. Existuje mnoho pravých kousků z druhé ruky, ke které tato ověření již postrádají. Pokud byste si chtěli o tom, jak koupit luxusní hodinky z druhé ruky, přečíst více, doporučujeme náš nejnovější článek zde.

Stále si nejste jistí, zda jsou vaše Audemars Piguet hodinky originál nebo podvrh?

Potom nejlépe uděláte, necháte-li si jejich pravost vašich hodinek ověřit u profesionála.

Rádi byste prodali nebo zastavili vaše luxusní hodinky, ale nejste si jisti jejich pravostí? 

Vyfoťte a pošlete nám je na telefonní číslo 773 477 877 (WhatsApp) a obratem se vám ozveme. 

Pro více informací o výkupu, zástavě a prodeji luxusních hodinek klikněte zde.