luxusní použité hodinky, prodané do luxusní zastavárny

3 věci, na které myslet při prodeji použitých luxusních hodinek zastavárně

Jste majitelem luxusních použitých hodinek a rozhodli jste se prodat je do zastavárny? Rádi byste za ně dostali co možná nejlepší cenu, ale sami nevíte, jak se hodnota určuje a obáváte se, že se vás obchodníci budou snažit ošidit? V tomto příspěvku vám pomůžeme lépe se zorientovat.

Existují 3 hlavní věci, kterým je dobré se pečlivě věnovat, pokud se k prodeji chystáte. Tady jsou:

 

  1. ZOHLEDNĚTE ZNAČKU, MODEL, KRABIČKU, DOKLADY A STAV HODINEK

 

detail korunky prodaných luxusních hodinek Blancpain

Chcete-li prodat vaše luxusní hodinky, je nejprve potřeba zvážit některé hlavní faktory, které určují jejich skutečnou cenu. Prestižní a renomované značky jako je Rolex, Cartier nebo Patek Philippe jsou stabilně velmi žádané, a proto si svou hodnotu ve většině případů drží. Co se limitovaných edic týče, výjimečnost hodinek jejich cenu zvedá. 

Pokud k vašim hodinkám poskytnete také originální krabici a doklady, můžete počítat s navýšením nabídnuté částky o zhruba 5 % – 10 %.

Vedle samotného faktu, o jaké hodinky se jedná je samozřejmě neméně důležité v jakém jsou stavu. Nejvyšší možnou cenu za vaše hodinky dostanete v případě, že prodáváte perfektně funkční kus, který byl pravidelně servisován. Na 

 

  1. ZJISTĚTE HODNOTU VAŠICH HODINEK

Z velké většiny budou luxusní hodinky z druhé ruky stát méně, než když byly úplně nové. Existují ale také případy, kdy hodnota hodinek naopak roste. Jedná se o konkrétní modely, které si získaly sběratelský status, jsou vzácné nebo je nosil a proslavil někdo známý.  

Alespoň přibližnou hodnotu modelu, který vlastníte, vyhledáte pomocí internetu během několika minut. Postačí podívat se na oficiální stránky značky a na několik věrohodných přeprodejců — ačkoliv se cena stejného modelu může v různých obchodech drasticky lišit, uděláte si alespoň reálnou rámcovou představu o aktuální tržní hodnotě. Díky tomu pro vás najednou bude snadné rozeznat nabídku, která je značně pod cenou.

V zastavárně Michael Trade pro vás nabídku vytvoříme téměř ihned. Stačí, abyste nám poslali fotografie vašich hodinek (a případně i veškerého originálního příslušenství, jako je certifikát nebo krabička) na  773 477 877 (WhatsApp). Ujistěte se prosím, že jsou všechny detaily ostré a dobře čitelné. Obratem se vám ozveme s konkrétní nabízenou částkou. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si, jak probíhá výkup luxusních hodinek

 

  1. ZVOLTE ZKUŠENÉHO KUPCE, KTERÉMU MŮŽETE VĚŘIT

drahé švýcarské hodinky v zastavárně

Zastaváren a přeprodejců, kteří od vás odkoupí vaše luxusní použité hodinky je bezesporu spousta, zásadním úkolem je vybrat si z tohoto množství obchodníka, který se ve světě hodinek od nejprestižnějších značek dobře vyzná a je spolehlivý. Jedině tak si můžete být jistí, že za ty vaše skutečně dostáváte tu nejlepší možnou cenu. 

Každá zastavárna neustále hledá další a další kousky k výkpu. Ne každá s vámi však bude jednat férově. A právě proto se vyplatí zaměřit se na všechny 3 věci, které byste měli udělat či ověřit, než se do prodeje svých luxusních použitých hodinek pustíte.