hodinky Rolex Datejust

Jak dlouho vám vydrží Rolexy

Jakou životnost mají hodinky sestavené pouze z těch nejkvalitnějších součástek, jejichž výroba trvá celý dlouhý rok? Pokud se člověk rozhodne investovat do jedné z nejdražších značek luxusních hodinek světa, pochopitelně očekává, že mu jeho výjimečné hodinky dlouho poslouží.

Jak na tom jsou hodinky Rolex ve skutečnosti?

Každý správný výrobce hodinek, stejně tak Rolex, svým zákazníkům doporučí konkrétní kroky, jak hodinky udržovat v bezchybném stavu. Pokud se tedy o ně budeme dobře — a hlavně pravidelně — starat, není důvod, aby takové hodinky nevydržely po celý život. A to nejen ten náš, ale i dalších generací.

Obrovský vliv na to, jak dlouho vám hodinky budou sloužit ve svém původním, téměř-původním nebo alespoň funkčním stavu má však samozřejmě také to, jak často a při čem budete mít hodinky na sobě. Rolexky toho vydrží hodně, určitě ale nejsou nezničitelné a je potřeba nevystavovat je zbytečnému agresivnímu kontaktu s tvrdými povrchy a podobně. 

 

Co dělat, aby vaše Rolexky vydržely téměř navždy?

Hodinky Rolex opravdu mohou vydržet navždy. Důležité ale je — vlastníte pouhou kdysi funkční vzpomínku nebo kus, který stále perfektně šlape? Stejně jako jakýkoliv jiný mechanický strojek, Rolexky také potřebují profesionální servis, díky kterému nepřestanou fungovat přesně tak, jak mají.

Samotný strojek Rolexek vydrží bez pravidelné údržby relativně dlouhou dobu. Pokud vám ale záleží na tom, aby vaše hodinky zůstaly v naprosto perfektním stavu, bez servisu to nepůjde.

A pokud zatím žádné nemáte, ale začínáte o nich uvažovat, podívejte se na naši aktuální nabídku švýcarských hodinek.

 

Jak často byste měli hodinky servisovat?

švýcarské hodinky Rolex Oyster Perpetual s bílým ciferníkem

Samotný výrobce doporučuje, abyste své hodinky Rolex odvezli do servisu každých asi deset let, s přihlédnutím k jejich stáří a způsobu používání. U starších kusů se obecně doporučuje údržba častější, typicky je již zapotřebí čas od času vyměnit některou součástku za novou. 

Jakmile si ale všimnete, že je s vašimi hodinkami cokoliv v nepořádku, nečekejte a navštivte svého hodináře okamžitě. Může se stát, že čím déle se chyba nenapraví, tím více se strojek poničí. 

 

A jak se o Rolexky starat doma?

  • Pokud máte automatické hodinky, pořiďte si natahovač hodinek, kam je uložíte, když je zrovna nenosíte.
  • Natahovač hodinek je udržuje v neustálém chodu, díky čemuž se strojek nepřestává promazávat. 
  • Pokud však hodinky pravidelně nosíte, natahovač hodinek pro vás není vhodný. V takovém případě může natahovač strojku dokonce ublížit.
  • Vždy se ujistěte, že jakmile hodinky nenařizujete, korunka je zcela zašroubovaná a to i v případě, že hodinky zrovna nemáte na sobě. Předejdete tak tomu, aby se do strojku dostal jakýkoliv prach nebo tekutina. 

 

Abychom to tedy shrnuli…

Pokud se ke svým hodinkám Rolex budete hezky chovat a dopřejete jim pravidelný servis, pravděpodobně vám vydrží navždy. 

A v případě, že jim takovou péči neposkytnete, stejně patrně vydrží skvěle funkční po dvacet nebo třicet let a dost možná i déle. Je zkrátka potřeba si uvědomit, že cokoliv s mechanickým základem si vyžaduje údržbu, neboť vše se časem opotřebuje, Rolex nerolex.

Stačí věnovat jim jednou za čas trochu pozornosti a vaše Rolexky vás za to nikdy nezklamou.

Na závěr ještě nezapomeňme na fakt, že kvalita použitých materiálů se nepřestává zvyšovat, a proto se od moderních modelů hodinek Rolex očekává taková životnost, která daleko předčí všechny dosavadní rekordy. 

Rolexky tedy skutečně vydrží prakticky navždy.