5 věcí, které zvyšují hodnotu vašich luxusních hodinek

Pokud se chystáte prodat svoje luxusní hodinky, určitě byste se nejprve měli ujistit, že se vyznáte v tom, které faktory mají vliv na skutečnou cenu vašeho konkrétního kusu.

Ve chvíli, kdy budete mít alespoň základní povědomí o tom, jak se cena hodinek určuje, budete se při jejich prodeji cítit mnohem příjemněji a jistěji.

Existuje 5 hlavních věcí, díky kterým můžete zajistit, aby se cena za vaše hodinky vyšplhala co nejvýš.

Které to jsou?

Jaké faktory mají vliv na cenu vašich hodinek?

  1. Udržujte hodinky v dobrém stavu

Samozřejmě záleží na tom, v jakém stavu vaše hodinky jsou. Zájemci o luxusní kousky z druhé ruky pochopitelně dají v naprosté většině případů přednost takovým hodinkám, které svůj čas strávily vystavené ve vitríně, než těm, se kterými se roky lezlo po skalách. Veškeré škrábance, skvrny nebo jiná poškození na jakékoliv části hodinek mohou být důvodem výrazného snížení jejich hodnoty při dalším prodeji. Pokud víte, že své hodinky jednou budete chtít poslat k dalším majiteli — a získat za ně zajímavé peníze, buďte k nim opatrní.

  1. Odolejte leštění

A proč ne, říkáte si? Je pravda, že jakmile vaše hodinky podrobíte pečlivému vyleštění, krásně se potom lesknou a zkrátka prokouknou. Bohužel jde ale o krátkozraké řešení, které časem nadělá více škody než užitku. Zeptejte se snad kteréhokoliv sběratele luxusních hodinek a uslyšíte to stejné — leštění hodinek, bez dodržení speciálních extra-šetrných zásad a technik, patří do hodinářského pekla. Nesprávné leštění způsobuje mikroskopické oděrky a vede k poškození povrchu hodinek. Proto odolejte pokušení a leštění hodinek dejte vždy do rukou zkušeného profesionála.

  1. Prodejte je během prvních pěti let
použité hodinky Rolex Submariner na černém podkladě

Je fakt, že co se luxusních hodinek týče, jejich hodnota může v průběhu let vyskočit opravdu vysoko. Problém ale je, že dlouhodobou hodnotu lze předem odhadnout jen těžko. Pokud jde o populární modely jako je třeba Rolex Submariner nebo Rolex Paul Newman Daytona, jejichž cena neustále roste, ideální čas k prodeji bývá 3 – 5 let od koupě. U hodinek z limitovaných edic jako je například Omega 300 SPECTRE je vaše šance na zajištění vyšší hodnoty při prodeji největší zejména v prvních několika letech.

  1. Schovejte si dokumenty

Ne, dokumenty nejsou potřeba pro to, aby jste mohli vaše luxusní hodinky prodat. Pokud za ně ale chcete dostat co nejvyšší částku, originální certifikáty a potvrzení určitě hodně pomohou. Patří sem nejen základní dokumenty, ale všechno ostatní, co k hodinkám patří — ať už originální krabička nebo potvrzení o servisování. Všechno takto oficiální příslušenství jasně potvrzuje pravost hodinek a výrazně zvyšuje jejich cenu. Všechno, co k vašim luxusním hodinkám patŕí si proto vždy pečlivě uschovejte.

  1. Nezapomeňte na pravidelný servis
zlaté hodinky od firmy Omega

Aby si prestižní hodinky svou hodnotu udržely, je nezbytné jim poskytnout servis a to zhruba jednou za dva roky. To, co je pro daný kus nezbytné a žádoucí se může lišit značka od značky, proto je dobré přečíst si doporučení pro údržbu přímo u konkrétního výrobce. Zatímco například značky Audemars Piguet a Rolex uvádějí deset kroků pro celkovou údržbu, u značky Omega je těchto kroků dokonce dvacet šest! Ať tak či tak, pečlivý servis nelze vynechat, pokud za luxusní hodinky chceme získat tu nejvyšší možnou cenu.

Máte luxusní hodinky, které byste rádi prodali nebo zastavili? Chcete za ně získat tu nejlepší možnou cenu? Obraťte se na nás!

Tady je jak postupovat:

  • Nafoťte vaše hodinky ze všech stran a nezapomeňte na veškeré příslušenství.
  • Pošlete nám fotky na WhatsApp na číslo 773 477 877.
  • Vyčkejte prosím. Co nejdříve se vám ozveme a pokud z fotek uvidíme vše potřebné, ihned nabídneme konkrétní částku.